| Weight | 27.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 9 × 27 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | XL |
| Load Index | 102 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 245/45/19 |
| Part # | 15579100000 |
(each)
$319.35
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 27.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 9 × 27 in |
| Tire Type | All Season |
| Load Range | XL |
| Load Index | 102 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 245/45/19 |
| Part # | 15579100000 |
Out of stock
Short Description:
245/45R19XL 102V CON PROCONTACT RX POL SIL