| Weight | 30.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 11 × 30 in |
| Tire Type | All Season Performance |
| Load Range | XL |
| Load Index | 109 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | Y |
| Tire Size | 285/40/21 |
| Part # | 15578630000 |
(each)
$468.99
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 30.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 11 × 30 in |
| Tire Type | All Season Performance |
| Load Range | XL |
| Load Index | 109 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | Y |
| Tire Size | 285/40/21 |
| Part # | 15578630000 |
Out of stock
Short Description:
285/40R21XL 109Y CON EXTREMECONTACT DWS06 PLUS