| Weight | 30.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 9 × 30 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 105 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 235/55/20 |
| Part # | 03592530000 |
(each)
$388.61
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 30.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 9 × 30 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 105 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | V |
| Tire Size | 235/55/20 |
| Part # | 03592530000 |
Out of stock
Short Description:
235/55R20XL 105V CON CROSSCONTACT RX