| Weight | 21.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 8 × 26 in |
| Tire Type | High Performance |
| Load Range | SL |
| Load Index | 94 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 215/60/16 |
| Part # | 110193250 |
(each)
$189.82
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 21.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 8 × 26 in |
| Tire Type | High Performance |
| Load Range | SL |
| Load Index | 94 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 215/60/16 |
| Part # | 110193250 |
Out of stock
Short Description:
P215/60R16 94H YOK AVID S34FV(93250)110193250