| Weight | 26.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 103 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 225/55/19 |
| Part # | 4214000 |
(each)
$402.39
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 26.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 9 × 28 in |
| Tire Type | Winter |
| Load Range | XL |
| Load Index | 103 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | H |
| Tire Size | 225/55/19 |
| Part # | 4214000 |
Out of stock
Short Description:
225/55R19XL 103H PIR PZERO WINTER (R0) elt BW