| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 11 × 29 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Runflat | N |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 305/45/18 |
| Part # | 315089004 |
(each)
$557.86
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 11 × 29 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Runflat | N |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 305/45/18 |
| Part # | 315089004 |
Out of stock
Short Description:
P305/45R18 MIK ET STREET R BSW