| Weight | 33.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 1 × 30 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Load Index | 114 |
| Runflat | N |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 295/65/15 |
| Part # | 315084004 |
(each)
$410.45
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 33.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 1 × 30 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Load Index | 114 |
| Runflat | N |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 295/65/15 |
| Part # | 315084004 |
Out of stock
Short Description:
P295/65R15 114 MIK ET STREET R BW