| Weight | 29.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 11 × 28 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Load Index | 107 |
| Runflat | N |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 275/60/15 |
| Part # | 315085004 |
(each)
$387.01
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 29.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 11 × 28 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Load Index | 107 |
| Runflat | N |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 275/60/15 |
| Part # | 315085004 |
Out of stock
Short Description:
P275/60R15 107 MIK ET STREET R BW