| Weight | 26.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 10 × 25 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Load Index | 98 |
| Runflat | N |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 275/40/17 |
| Part # | 315087004 |
(each)
$385.32
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 26.99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 10 × 25 in |
| Tire Type | Competition DOT Compliant |
| Load Range | SL |
| Load Index | 98 |
| Runflat | N |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Tire Size | 275/40/17 |
| Part # | 315087004 |
Out of stock
Short Description:
P275/40R17 98 MIK ET STREET R BW