| Weight | 42.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 10 × 31 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | SL |
| Load Index | 116 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | T |
| Tire Size | 265/75/16 |
| Part # | 340008003 |
(each)
$272.21
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 42.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 10 × 31 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | SL |
| Load Index | 116 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | T |
| Tire Size | 265/75/16 |
| Part # | 340008003 |
Out of stock
Short Description:
265/75R16 116T MIK BAJA BOSS A/T