| Weight | 39.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 29 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | C |
| Load Index | 111 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | T |
| Tire Size | 245/65/17 |
| Part # | 340009003 |
(each)
$265.18
(each)
Out of stock
Out of stock
| Weight | 39.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 29 in |
| Tire Type | Rugged Terrain |
| Load Range | C |
| Load Index | 111 |
| Sidewall Type | Black Wall |
| Speed Rating | T |
| Tire Size | 245/65/17 |
| Part # | 340009003 |
Out of stock
Short Description:
245/65R17/XL 111T MIK BAJA BOSS A/T